Чи потрібно бути увесь час "на позитиві"?
- Маргарита Шавловська
- 24 лип. 2020 р.
- Читати 2 хв
Кожен чув, що посміхатися корисно для здоров’я. Посмішка стимулює центр задоволення у мозку та викликає виділення більшої кількості ендорфінів. Також часто говорять про дзеркальні нейрони, завдяки яким ми можемо, дивлячись на людину, відчути її настрій та емоції. Цей феномен дозволяє розділити радість, дивлячись на усміхнену людину. Професор когнітивної нейронауки та психології в університеті Вісконсина Мортон Енн Гернсбахен стверджує, що не існує реальних наукових даних, які б підтверджували існування дзеркальних нейронів. Для цього знадобилося б провести доволі жорстокий експеримент – приєднати електроди до певних нейронів у корі людини та слідкувати за тим, що саме вони збуджуються під час самої дії та спостереження за нею. Ця процедура занадто небезпечна, тому, згідно з етичними міркуваннями, не може бути проведена на добровольцях.
Людина, котра усміхається та знаходиться завжди на «позитиві» викликає соціальне схвалення. Наші пращури показували одне одному, що не мають намірів напасти за допомогою посмішки. Зараз люди також так транслюють одне одному те, що вони безпечні та поважають соціальні ритуали. Тому у деяких культурах (зокрема, в американській) дітей з раннього віку привчають усі конфлікти вирішувати з посмішкою на обличчі.
Але є і зворотна сторона того, коли людина знаходиться завжди «на позитиві». Часто таке бажання думати тільки про хороше може бути проявом захисних механізмів психіки: заперечення та витіснення. Захисні механізми – це несвідомі дії, які допомагають людині зберігати свою цілісність. Заперечення дозволяє нам не сприймати проблеми серйозно, удавати, наче цього не існує. Витіснення допомагає перемістити зі свідомості неприйнятні думки, імпульси та почуття у сферу несвідомого. Захисні механізми психіки – це не погано. До тих пір, поки вони не заважають людині побачити проблеми, що потребують нагального вирішення.
Звичка бути завжди на позитиві може негативно впливати на здатність будувати близькі стосунки. З такою людиною дуже складно знаходитися у контакті. Вона не показує свої негативні емоції, тому іншим також складно ділитися власними переживаннями. Це позбавляє стосунки глибини та робить їх штучними.

Comentarios